13.08.2020, 03:30

Оздоровча робота в дошкільному закладі

Виховання міцного, фізично підготовленого підростаючого покоління є одним з найважливіших завдань в системі національної освіти. Сьогодні основною турботою всіх нас, дорослих, має бути прояв максимальної людяності, захист дітей, забезпечення їхнього конституційного права на здоров’я і повноцінне життя. Фізично здорова дитина – це здорова психіка, здорова духовність і достатній обсяг набутих знань.

Гасло, яке стало головним: «… турбота про здоров’я – це найважливіша праця вихователя. Від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра в свої сили». (В.О.Сухомлинський)

Особливу увагу приділяємо фізичному вихованню та оздоровленню дітей.

Вихователі всіх вікових груп вміло впроваджують на своїх заняттях нетрадиційні підходи до системи фізкультурно-оздоровчої роботи. В структурі заняття є обов’язковими масаж, самомасаж, дихальні вправи, корегувальна гімнастика, використання нетрадиційного обладнання.

Не забуваємо і про сучасні нетрадиційні форми і методи оздоровлення: кольоротерапія, музикотерапія, танцювальна терапія, фітотерапія.

Працівники закладу власноруч виготовили безліч обладнання для роботи з оздоровлення, профілактики плоскостопості, скаліозу, яке вони використовують під час проведення «хвилинок-здоровинок» та інших оздоровчо-профілактичних заходів.

« Хвилинки-здоровинки» проводимо як під час занять, так і між ними, а також у другій половині дня (під час гімнастики пробудження) з метою розвантаження, зняття втоми або для стимуляції діяльності певних органів.

Система зміцнення здоров’я дітей в дитячому садку передбачає різноманітні форми та методи загартування. Вихователі впроваджують найбільш ефективні методи загартування: сухе та вологе обтирання махровою рукавичкою,  ходіння босоніж у груповій кімнаті, що є гарним засобом профілактики простудних захворювань. Гімнастика пробудження проводиться із застосуванням музики, використовуються різноманітні вправи. Вихователі розробили та апробували різні види масажів та самомасажів, із застосуванням різноманітного природного матеріалу (каштанів, горіхів, шишок, жолудів), а також невеликих предметів (губок, пластикових пляшок, рукавичок)